• Współpraca z Rodzicami

• Informacja o współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym oraz wykaz przykładów wspólnych działań realizowanych z uczniami, rodzicami
            i pozyskanymi sojusznikami.

Rodzice bardzo chętnie uczestniczą i wspomagają organizację zajęć i imprez wynikających z planu działań prozdrowotnych podejmowanych w szkole. Pomagają
            w przygotowaniu zdrowych kanapek, sałatek. Pokazują jak wypiekać chleb. Angażują się
            w pomoc przy organizacji wycieczek i zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w czasie ich trwania. Wspierają realizację działań SzPZ – uczestnicząc w szkoleniach, pogadankach z pielęgniarką i policjantem. Rada Rodziców dofinansowuje zakup nagród w zawodach sportowych, konkursach i uroczystościach szkolnych.

Mając na uwadze zdrowie naszych podopiecznych dbamy aby w szkole zapewniona była opieka pielęgniarki szkolnej. Do jej zadań należy wspomaganie działań prozdrowotnych, prowadzenie pogadanek dotyczących higieny osobistej, higieny jamy ustnej i zasad zdrowego stylu życia. Pielęgniarka przeprowadza w szkole: fluoryzację i naukę szczotkowania zębów, badanie czystości głowy, skóry, badania rozwojowe dzieci i młodzieży (waga, wzrost, badanie ostrości wzroku i widzenia barw, kontrola ciśnienia krwi, sprawdzanie układu ruchu pod względem wad postawy). Udziela porad uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły. Zabezpiecza pierwszą pomoc medyczną  w  nagłych wypadkach. Dzięki współpracy z ZOZ w Piszu na terenie naszej szkoły uczniowie mają przeprowadzane badania lekarskie do karty sportowca. Dzięki temu mamy pewność, że nasi uczniowie są zdrowi i mogą aktywnie uczestniczyć w przedsięwzięciach sportowych.

Wiele imprez szkolnych nie odbyło by się gdyby nie współpraca i wsparcie finansowe lokalnych  władz:

• Burmistrza Pisza
            • Radnych Gminy Pisz
            • Sołtysów poszczególnych miejscowości, z których pochodzą nasi uczniowie.

Współpracowały z nami także takie instytucje jak :

• Komenda Powiatowa Policji w Piszu
            • Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu
            • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Piszu
            • Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu
            • Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu
            • Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu
            • Nadleśnictwo Pisz
            • Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piszu
            • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem Nidzie
            • Agencja Rynku Rolnego oddział terenowy Olsztyn
            • Miejsko – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
            • Piski Dom Kultury
            • Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu
            • Lokalna prasa
            • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Piszu.

Powyższe instytucje były dla nas ogromnym wsparciem dzięki, któremu mogliśmy prowadzić różne działania na terenie szkoły i przede wszystkim dbać o zdrowie, rozwój i bezpieczeństwo naszych dzieci.