• Wycieczka do Ełku

• 12 maja uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce do Ełku.Rozpoczęła się ona od spaceru po Parku Kopernika.Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Historyczne gdzie w ciekawy sposób przewodnik opowiedział i pokazał historię kolei wąskotorowej.Kolejnym punktem harmonogramu było przedstawienie w Ełckim Centrum Kultury pt: "Opowieści Afrodyty".Wykonawcą sztuki był Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.Wrażenia uczniów po wycieczce były pozytywne.

• XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz 2022 r.

• 29 kwietnia odbyły się XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe na terenie naszej szkoły.Otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor oraz honorowy gość Pani Dyrektor ZEOSiP-u Barbara Milewska.Impreza sportowa powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.W zawodach wzięlo udział 7 szkół wiejskich z gminy Pisz.Uczniowie rywalizowali ze sobą w 5 kategoriach i na różnych dystansach.Odbyła się także kategoria Open.Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami , dyplomami i nagrodami rzeczowymi.Nagrody wręczał zaproszony Gość Pan Władysław Niesiobędzki-radny miejski.Serdecznie dziękujemy sponsorom - Pani Sołtys wsi Bogumiły Małgorzacie Kozikowskiej oraz Sołtysowi wsi Maszty Bartłomiejowi Górskiemu oraz Radzie Rodziców.Słodki poczęstunek zapewnili naszym Gościom Rodzice.Do zobaczenia za rok.

• "A to Polska właśnie..."-projekt edukacyjny.

• Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.

W związku z tym świętem oraz przypadającym na 2 maja świętem Flagi uczniowie naszej szkoły spotkali się 5 maja , aby podsumować trwający od 26.04.2022 r. projekt edukacyjny “A to Polska właśnie….”.Uroczysty apel rozpoczął zatańczony przez całą społeczność szkolną Polonez.Następnie zostały wręczone certyfikaty Młodego Patrioty i Patriotki oraz nagrody książkowe dla uczniów biorących udział w konkursach realizujących projekt.Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę “Witaj majowa jutrzenko”.

• Imieniny Patrona

• „Patronie trudnego dziś i niepewnego jutra- daj nadzieję”

22.04.2022 r. Cała społeczność szkolna brała udział w montażu słowno - muzycznym z okazji imienin patrona ks. Jerzego Popiełuszki.

• Zdrowe śniadanie

• Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania uczniowie klas 1 – 3 wraz z wychowawcami zorganizowali w naszej szkole wspólne, zdrowe śniadanie.

Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Zależało nam, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się zdrowe, kolorowe kanapki, owoce, warzywa, orzechy, rodzynki i inne nasiona.

Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.