• Opis pracy koordynatora i zespołu,skład szkolnego zespołu do spraw promocji zdrowia

• Szkołę Promującą Zdrowie tworzy społeczność szkolna sama dla siebie i w tym procesie powinno uczestniczyć jak najwięcej osób w tym: uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Ich udział jest niezbędny w diagnozowaniu problemów społeczności szkolnej i szkoły, wyborze priorytetów, planowaniu i realizacji działań oraz ocenie ich efektów.

Szkoła Promująca Zdrowie to program długofalowy, nad którym trzeba ciągle pracować, by ulepszać funkcjonowanie szkoły pod względem zdrowia szeroko pojętego, by przebywanie w szkole sprawiało radość całej społeczności szkolnej, a uczestnicy szkoły promowali zasady zdrowego stylu życia, który jest niezwykle ważny.

Koordynatorem programu  w naszej placówce jest dyrektor Bożena Anna Dębska, która przejęła obowiązki dyrektora szkoły od 01 września 2016r. Dyrektor zapoznała się z założeniami i ideą SzPZ i podjęła współpracę z zespołem ds. promocji zdrowia oraz nauczycielami, rodzicami i Samorządem Uczniowskim.

Zadaniem koordynatora jest upowszechnianie idei SzPZ  oraz pozyskiwanie jak największej liczby sojuszników wśród rodziców i w społeczności lokalnej. Do jego obowiązków należy też inicjowanie i  motywowanie  całej społeczności szkolnej do działań mających na celu rozwiązanie problemu priorytetowego. Nasz koordynator to osoba, która stwarza miłą i przyjazną atmosferę, jest otwarta na propozycje działań. Koordynator doskonali własne umiejętności w zakresie promocji zdrowia uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, konferencjach i na bieżąco śledzi przekazy medialne dotyczące promocji zdrowia. Uczestniczy we wszystkich przedsięwzięciach związanych ze zdrowiem, podejmowanych przez  społeczność uczniowską oraz monitoruje  przebieg pracy zespołu.

Skład szkolnego zespołu do spraw promocji zdrowia (pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni):

Anna Pieloch

Ludwika Zielińska

Krystyna Ciołkowska

Agata Bikowska

Małgorzata Gentek

Ponadto zespół tworzą rodzice,uczniowie,pielęgniarka szkolna.

Wspólne zaangażowanie dyrektora, zespołu ds. promocji zdrowia, nauczycieli, uczniów, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców spowodowało, że cały proces przebiegał prawidłowo, efektywnie i  przyniósł pożądane rezultaty.