• Działania SZPZ 


            • Spotkanie SZPZ-Nawiady

            • 18 lutego 2020 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Nawiadach (gmina Piecki) odbyła się narada przedstawicieli szkół i placówek realizujących projekt Szkoła Promująca Zdrowie.
              „Uczucia - bogactwo naszej osobowości" - to temat wprowadzenia do rozmowy dotyczącej pracy z dziećmi i wspólnego z nimi poszukiwania sposobu na zachowanie dobrostanu psychicznego i radzenia sobie w obliczu pojawiających się dylematów z trudnościami emocjonalnymi, którego dokonała Pani Iwona Jończyk-Kujawińska - psycholog
              z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mrągowie.
              Szkolenie z zakresu koncepcji szkoły promującej zdrowie, jej definicji, modelu, zasad tworzenia, standardów oraz narzędzi do ewaluacji działań w ramach czterech standardów poprowadzili Koordynatorzy Przedszkola Miejskiego nr 5 w Olsztynie, Przedszkola Miejskiego nr 37 w Olsztynie oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.
              Ponadto zaplanowano pracę w grupach przedstawicieli szkół i przedszkoli zamierzających podjąć starania o uzyskanie certyfikatów ( Warmińsko -Mazurskiego Kuratora Oświaty czy też Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie), a także rozważających wdrożenie projektu w kolejnych placówkach.

            • Giżycko-spotkanie szkół promujących zdrowie

            •             W środę 8 stycznia 2020r. przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach wzięli udział w spotkaniu szkół i placówek z województwa warmińsko – mazurskiego realizujących projekt Szkoła Promująca Zdrowie. Odbyło się ono w gościnnej Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku. W zebraniu uczestniczyli: Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, wojewódzki koordynator SzPZ starsza wizytator Anna Zdaniukiewicz, rejonowy koordynator SzPZ- Delegatura KO w Ełku, starsza wizytator Aneta Dubielewska, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSS-E w Olsztynie Radosław Gruss i Dariusz Klimek z Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. Podczas spotkania reprezentanci szkół i placówek wdrażających projekt Szkoła Promująca Zdrowie (Szkoła Podstawowa im. ks. J. Popiełuszki w Liskach, SP nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku, Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku, Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku i SP nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku) przedstawili definicję, model i standardy szkoły promującej zdrowie, podzielili się doświadczeniami i sprawdzonymi praktykami w zakresie promocji zdrowia z tymi, którzy planują lub rozpoczęli już realizację projektu.

                 Wicekurator KO w Olsztynie p. Wojciech Cybulski podziękował wszystkim uczestnikom spotkania i podkreślił jak ważne jest zdrowie i dobre samopoczucie w społecznościach szkolnych. Zaznaczył, że w projekcie SzPZ  niezwykle istotne są systemowe, długotrwałe oddziaływania oraz wszechstronne podejście z uwzględnieniem wszystkich aspektów zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego.


            • Pieczemy pierniki

            • Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem  i ozdabianiem pierniczków oraz ich zapachem. Uczniowie klasy VII postanowili trochę tego świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne. W dniu 20 grudnia 2019 roku w miłej atmosferze uczniowie  ozdobili wcześniej przygotowane pierniczki. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również zacieśnieniem koleżeńskich relacji między uczniami.  Ozdabianie pierniczków sprawiło uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia

            • Działalność charytatywna

            • Głównym celem charytatywnej działalności Szkolnego Koła Wolontariatu jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem w kraju i poza nim oraz dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw. Działalność charytatywna ma głęboki sens.
              Mottem naszej pracy są słowa ”Zaprawdę powiadam Wam cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”.

              W ostatnim czasie udało nam się zebrać fundusze na cele różnych fundacji, na leczenie różnych osób. Były to min: Fundacja Pomóż i Ty (dzieci rozprowadzały gadżety); leczenie Pani Ewy ,,Biegnij Ewka”; zbieranie nakrętek dla Poli.; Fundację Dobra Fabryka- dożywianie dzieci z Konga, Fundację Czerwone Noski-Klown w Szpitalu. Prowadziliśmy sprzedaż ozdób świątecznych – zebrane pieniążki wpłaciliśmy na pogorzelców z Pisza i leczenie Małgosi. Włączyliśmy się także w projekt ministerialny ,,Razem na Święta: przygotowaliśmy samodzielnie kartki świąteczne z życzeniami dla emerytów i osób samotnych. Wolontariusze chętnie odwiedzali osoby samotne, składali im życzenia czy służyli pomocą przedświąteczną. Zaprosiliśmy rodziców, nauczycieli i uczniów do wspólnego kolędowania.

              Cieszymy się, że coraz więcej uczniów włącza się w działalność charytatywną na rzecz innych i ma wrażliwe serduszko.

              Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i pokazali, że chcemy się dzielić.

            • Biała i pomarańczowa wstążka -podsumowanie kampanii

            • Więcej informacji znajduje się w Aktualnościach w miesiącu grudniu.

            • Kampania Pomarańczowa Wstążka

            • Więcej informacji znajduje się w Aktualnościach w miesiącu grudniu.

            • Międzynarodowy Dzień Kropki

            • 15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielka, światowa akcja, święto odwagi, kreatywności i zabawy. W naszej szkole obchodziliśmy to święto 16 września. Uczniowie klas 0 - III i nauczyciele zorganizowali tego dnia wiele zajęć, które miały pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim tego dnia jest kropka z książki Petera Reynoldsa “The Dot”. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Szkoła tego dnia zamieniła się w tym dniu w kropkowy świat. Zaangażowali się wszyscy. W grupach powstały kropkowe dzieła dzieci, najróżniejsze kropki: duże, małe, kolorowe, tęczowe, bajkowe etc. Szukaliśmy wszędzie kropek, kropka była obecna też na twarzy dziecka oraz ubraniu. Tego dnia wyświetlono film pt. “The Dot”, a uczniowie przyszli ubrani w “kropkowe” ciuszki, doklejali kropki do ubrań. Klasy starsze wykorzystały kropkę podczas pisania tekstów na lekcjach i mówiły o jej przesłaniu. Dla urozmaicenia nauczyliśmy się też piosenki ,,Kropka” z której wynikało, że od kropki wszystko się zaczęło. To był bardzo sympatyczny, miły i szalony dzień.

            • Święto Pieczonego Ziemniaka

            •  W piękne czwartkowe południe odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Rodzice dzień wcześniej przygotowali ognisko. 26.09. 2019 r. maluchy z klas „0”- III obserwowały pieczenie ziemniaków i brały udział w licznych „ziemniaczanych zabawach”. Uroczystość sprawiła wszystkim nie lada frajdę. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie na „Ziemniaka Olbrzyma i Ziemniaka Dziwaka.” Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom na pomoc :

            • W ramach realizacji zadań planu pracy SzPZ na rok szkolny 2018/2019 w dniu 08.11.2018 r. odbyło się spotkanie pedagoga z rodzicami i nauczycielami na temat „Jak zauważać i zwalczać napięcia emocjonalne u dzieci”. Wszyscy chcemy, by nasze dzieci były szczęśliwe. Chcemy chronić je przed trudnymi doświadczeniami. Co robić gdy dziecko jest smutne, sfrustrowane, gdy krzyczy? Jak pomóc dziecku się wyciszyć? Jak wyrażać swoje emocje przy dziecku? Jak dzielić się radością i odkrywać rzeczy, które nas cieszą, gdy przebywamy razem? Naszym celem było propagowanie wiedzy psychologicznej w szczególności samoświadomości mechanizmów powstawania napięć emocjonalnych i technik obniżających poziom stresu. Podczas spotkania poruszane były tematy:

              - Jak dzieci rozładowują napięcia emocjonalne?

              - Sytuacje wywołujące trudne zachowania u dziecka.

              -Po co stawiać dziecku granice?

              -Jak pomóc dziecku, które odczuwa napięcie emocjonalne?

              -Jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami?

              Każdy uczestnik spotkania otrzymał ulotkę z ćwiczeniami na rozładowanie emocji.

            • Neurodydaktyka "Uczę się ja, uczy się mój mózg"

            • W listopadzie 2018 roku przeprowadzono szkolenie Rady Pedagogicznej z dziedziny neurodydaktyki pt: ,,Uczę się ja, uczy się mój mózg” W szkoleniu wzięło udział 90 % nauczycieli. Program szkolenia miał na celu wesprzeć nauczycieli w opracowywaniu pomysłów na prowadzenie aktywnych lekcji i zajęć, w efekcie których zostaje wzmocniona ciekawość i samodzielność poznawcza uczniów. Podczas szkolenia nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat postępu neuronauki w kontekście codziennej pracy z uczniami, z uwzględnieniem perspektywy ewolucyjnej.

              Celem szkolenia było pogłębienie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności w zakresie nauczania z wykorzystaniem najnowszych odkryć neurodydaktyki czyli nauczaniu przyjaznemu mózgowi. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się o aktywnościach wspierających uczenie się przyjazne mózgowi. Szkolenia podniosło świadomość uczestników w zakresie biologicznego podłoża zmian zachodzących w mózgu. Pozwoliło zrozumieć znaczenie aktywności w efektywnym  uczeniu  się  oraz  zilustrowało sposób, w jaki „uczą się” neurony. Dzięki temu uczestnicy szkolenia lepiej zrozumieli potrzeby uczniów, takie jak potrzeba odpoczynku i zmiany aktywności.




            • Tydzień Życzliwości – promujemy życzliwość, koleżeństwo i kulturalne zachowanie.

            •  21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły.

               

              Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę  w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić  w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

               

              Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

              Cele szkolnej kampanii:

               

              1. Uświadomienie uczniom, że Dzień Życzliwości   i Pozdrowień to dzień bardzo szczególny.

              1. Uświadomienie członkom społeczności szkolnej , że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.

              1. Przekazanie uczniom informacji dotyczących właściwego zachowania się w różnych sytuacjach

              1. Doskonalenie umiejętność wykorzystywania   zasad, na których powinna opierać się przyjaźń.

              1. Integracja i wdrażanie uczniów do kulturalnej   współpracy oraz zabawy. 

              2.  Propagowanie mody na życzliwość, by stała się wciąż aktualnym trendem wśród  szkolnej społeczności.

              W ramach Tygodnia Życzliwości każdej klasie wyłoniliśmy Królową i Króla Życzliwości. Klasa VIII przygotowała krótkie przedstawienie o pouczającym zakończeniu.

              Wykonaliśmy symboliczne oznaczenia na drzwi sal lekcyjnych, gabinetów i pracowni.

              Utworzenie „Szkolnej Alei Życzliwości”.

                Wykonanie „Szkolnego Drzewa Życzliwości”  prezentującego literackie talenty   uczniów („Najciekawsze rymowanki o życzliwości”, pozdrowienia).

                Przygotowanie „Słoika dobrych uczynków”.

              Zorganizowanie Szkolnej „Skrzynki życzeń i pozdrowień”,


            • Książki uczą i wychowują - budzenie pozytywnych relacji w kontaktach społecznych

            • 22 X 2018 zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania pod hasłem ,,Jak potężna jest moc miłości”. Dzień ten był świetną okazją, by uświadomić uczniom starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i czytanie innym. Wolontariusze ze szkoły wybierając fragmenty literatury dotyczące miłości ,koleżeństwa, przyjaźni chcieli zaznaczyć jak ważne są te cechy człowieka w życiu codziennym, w kontaktach interpersonalnych.

              Tego dnia uczniowie z naszej szkoły udowodnili, że czytanie zbliża i świetnie bawi. Czytały dzieci, czytali dorośli, bo dzięki czytanym tekstom mieli niepowtarzalną okazję oprócz propagowania idei czytania propagowanie dobrych relacji między ludźmi.  

              Nasi najmłodsi uczniowie natomiast mieli za zadanie przebrać się za postacie z bajek, ponieważ na zakończenie spotkań z literaturą był bajkowy pokaz mody połączony z konkursem „Zgadnij z jakiej bajki jestem?”. Uczniowie zaskoczyli nas swoją pomysłowością w doborze strojów i charakteryzacji, a także pomysłowością na wybiegu podczas prezentacji. Wszystkie postaci zostały odgadnięte i mogły wrócić do swoich bajek.


            • Happening – Historia Misia

            • Przez kilka dni listopada na szkolnym korytarzu i w klasach można było natknąć się na misie i inne pluszaki. Siedziały na ławkach, stolikach, parapetach. Wyglądały jak zwykłe zabawki, ale wyróżniało je jedno: zabandażowane łapki, zakrwawione opatrunki na głowach.

              Każdy pluszak został opatrzony fiszką z napisem NIE BIJ MNIE - KOCHAJ MNIE.

              Pluszaki pojawiły się za sprawą wolontariuszy. - Celem naszej akcji było zwrócenie uwagi przechodniów . Chcieliśmy sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Liczy się reakcja! Chcieliśmy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby i pomóc jej zamiast ją bić.

              Tworząc akcję "Historia Misia" pragnęliśmy zwrócić uwagę także dorosłych na problem przemocy wobec dzieci.

               W ramach kampanii w klasach były prowadzone pogadanki na temat przemocy, krzywdzenia innych., aby każdy mógł zwrócić uwagę na to, że każdy z nas potrzebuje miłości. W ramach podsumowania kampanii zostało przygotowane przedstawienie pt: ,,Nie bij mnie kochaj mnie”- promowaliśmy dobre zachowania i kulturę osobistą.

            • Obchody Dnia Pluszowego Misia pod hasłem ,,Oswajamy emocje”

            • Misiaki, miśki, misie zawitały także w naszej szkole. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu rożnych przedsięwzięć.   Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Na wspólnym spotkaniu całej społeczności szkolnej wysłuchaliśmy historii Misia. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Stary niedźwiedź.....".Każdemu uczniowi w tym dniu towarzyszył miś.

              Tego dnia pedagog szkolny w młodszych klasach, opowiadała kim jest prawdziwy przyjaciel ,czy warto mieć przyjaciela i dlaczego. Oglądaliśmy przygotowaną prezentację

              Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej , ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością a niejednokrotnie z duma przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół.

              Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie ,że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi . Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

            • Savoir vivre w miejscach publicznych

            • 10 maja 2018 r. uczniowie klas I-III odbyli wycieczkę do Muzeum Ziemi Piskiej.Bogate zbiory przyrodnicze opowiadają przede wszystkim o faunie największego kompleksu leśnego w Polsce - Puszczy Piskiej.Dzieci zobaczyły min. nieobecnego już w naszych lasach od XVII rogi tura , pięknego głuszca w chwili tokowania i imponującego rozpiętością skrzydeł orła, zachwycali się ptasim drobiazgiem.Z bliska przyjrzeli się wilkom i wielu, wielu innym zwierzętom.

              Kolejnym punktem był posiłek w restauracji.Uczniowie mieli okazję sprawdzic czy niezależnie od tego gdzie i z kim przebywają zachowują się dobrze.Zachowanie to świadectwo o sobie samym.Savoir vivre jest sztuką nieco zanikającą gdyż częściej chadzamy do barów szybkiej obsługi niż do restauracji, więc znajomość zasad jest bardzo ważna.

              Nasze dzieciaki doskonale zdały egzamin.Warto jest więc poznawać reguły, aby nie popełniać rażących błędów.

            • Muzyczne wtorki

            • Żyjemy w epoce wzmożonego dynamizmu – pośpiechu, osiągania różnych sukcesów, coraz częstszych konfliktów międzyludzkich. Coraz więcej dzieci cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne objawiające się trudnościami w nauce, nadpobudliwością psychoruchową ,trudnością adaptacji w otaczającym środowisku.
                   Chcieliśmy w naszej szkole to zmienić. Uznaliśmy, że jednym ze sposobów poprawienia samopoczucia i zdrowia jest muzykoterapia. Głównym celem jaki nam przyświecał organizując muzyczne wtorki z muzyką relaksacyjną było:

              • rozładowanie zablokowanych emocji

              • nauczenie aktywnej relaksacji(odreagowanie napięć, poprawa nastroju, rozbudzanie wyobraźni, wyciszanie, uspokajanie)

              • integracja z grupą

              • nabycie umiejętności odprężenia się

              • poprawienie relacji między uczniami

              Do naszych spotkań wykorzystywaliśmy muzykę relaksacyjną – jest to muzyka spokojna i łagodna, która powoduje zwolnienie akcji serca, ułatwia oddychanie, zmniejsza napięcie mięśniowe, obniża poziom hormonu stresów, zwiększa perystaltykę jelit i podnosi poziom limfocytów odpowiedzialnych za odporność organizmu. Jesteśmy dumni z tego, że te spotkania przynoszą zmiany w zachowaniu uczniów.

            • Aktywne przerwy

            • Od października  2018 r. w naszej szkole ruszyła akcja pod hasłem   Roztańczona Przerwa, której celem jest zainteresowanie uczniów  sposobami aktywnego spędzania przerw. Szkolne przerwy między lekcjami nie muszą być zawsze takie same. Scenariusz może być zupełnie inny: zamiast nieznośnego dla uszu gwaru – skoczne melodie najnowszych hitów, zamiast biegania po korytarzach – aerobik czy taniec w rytm muzyki, zamiast monotonii – radość ze wspólnej zabawy w gronie rówieśników.

              W tym celu w na jednej z długich przerw  spotykaliśmy się na korytarzu, żeby wspólnie bawić się i potańczyć. Do wspólnej zabawy zapraszaliśmy wszystkich uczniów, młodszych i starszych,  a także nauczycieli.

              Aktywne przerwy” dały dzieciom odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowują złe emocje i stres, uczą dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki dodatkowym zajęciom w czasie przerw uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej. Efektem tej inicjatywy było zatańczenie przez wszystkich uczniów i niektórych nauczycieli poloneza podczas święta Odzyskania Niepodległości, a także wspólne tańczenie ,,Belgijki”

            • Relacje interpersonalne – wspólne przeżywanie i doświadczanie miłych chwil

            • W celu integracji społeczności szkolnej, budowania więzi, kształtowania umiejętności pozytywnego myślenia o sobie, radzenia sobie ze stresem w klasach prowadzone były pogadanki, psychozabawy mające na celu zintegrować uczniów. Nauczyciele na prowadzonych przez siebie zajęciach stwarzali okazje do nawiązywania lub umacniania wzajemnych relacji, stawiając przed uczniami problemy i zadania.  Przyczyniło się  to także do rozwijania pomocy kolegom osiągającym niższe wyniki w nauce.

              Wdrażanie uczniów do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych szkoły, imprezach   i uroczystościach odbywających się na terenie szkoły jak i w najbliższej okolicy (np. udział  w wycieczkach(do teatru, do kina, na lodowisko, naukowe Szczytna, do Torunia i Gdańska); przygotowanie apeli, uroczystości(z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Ślubowania, Dnia Papieskiego, Rocznicy śmierci Patrona szkoły, Jasełka)udział w happeningach (,,Nie bij mnie kochaj mnie”) przedsięwzięciach( projekty edukacyjne: z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości i Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych, różnego rodzaju spotkania o tematyce profilaktycznej - ,,Upadek to nie przypadek”, ,,Wyloguj się”, Twoje Bezpieczeństwo w Internecie, Konferencja SzPZ) spotkań integracyjnych( Dzień Chłopaka, Dzień kropki, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia szkolna, wspólne pieczenie i ozdabianie pierników, Choinka szkolna, Walentynki);oraz pełnienie przez uczniów rożnych funkcji w obrębie klasy i szkoły przyczyniło się do doskonalenia: znajomości obowiązujących zasad w relacjach międzyludzkich, poczucia współodpowiedzialności, kulturalnego zachowania się i szacunku. Uczniowie doświadczyli radości ze wspólnego przeżywania i doświadczania miłych chwil.

            • Wrażliwi na potrzeby innych – wspieramy akcje charytatywne

            • Młodzież wraz z opiekunem przy wsparciu pedagoga organizuje i realizuje różne akcje charytatywne, które maja na celu pomoc potrzebującym, ale również pełnią funkcję wychowawczą. Uczą młodzież wrażliwości i empatii do innych ludzi. 

              - sprzedaż cegiełek dla Fundacji ,,Pomóż i Ty” zebrano łącznie 216 zł i wpłacona na konto fundacji.

              - współorganizowanie z SU imprezy charytatywnej, andrzejkowej na rzecz Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Wolontariusze upiekli ciasto i ciastka, które były sprzedawane podczas imprezy. Zebrano 141 zł i wpłacono na konto fundacji. Za to otrzymaliśmy Certyfikat Przyjaciela Czerwonych Nosków.

              Wolontariusze zorganizowali także loterię fantową – zebrano 76 zł. Nie przekazaliśmy jeszcze zebranej kwoty.

              - Zbieranie plastikowych nakrętek na rzecz osoby chorej – Poli z Pisza

              - udział w akcji ,,Magiczna złotówka” zbiórka pieniędzy dla Małgosi Szymańskiej – zebraną kwotę przekazano na konto.

              - Na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej włączyliśmy się w przedświąteczny wolontariat pod hasłem ,,Razem Na Święta”.

              Podjęliśmy następujące działania:

              • Zorganizowaliśmy pomoc koleżeńską w nauce z historii i matematyki,

              • Przygotowaliśmy drobne upominki świąteczne i obdarować nimi osoby potrzebujące – obdarowaliśmy rodzinę z Borek

              • Zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt i przekazaliśmy do schroniska w Radysach.

              • Pomogliśmy osobie samotnej i starszej z Liskach w przedświątecznych zakupach i porządkach.

            • Pierwszy Dzień Wiosny turniej ,,Mam talent” 

            • Wspólne obchody tego dnia na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, podniesienie jakości relacji międzyludzkich, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz wzmacnianie poczucia wartości uczniów.

              Po wejściu do szkoły uczniowie przywitali zostali pięknymi piosenkami o wiośnie, co od razu rozwiało wszelkie napięcia emocjonalne

              Ważnym punktem dnia był przegląd talentów czyli szkolny konkurs artystyczny: „Mam Talent” – II edycja. Uczniowie mogli wykazać się swoimi różnymi uzdolnieniami. W lożach jury zasiedli nauczyciele: Agata Bikowska i Jacek Zając oraz uczniowie: Kacper Jórzak i Oliwia Mrozowska. Ta część obchodów Dnia Wiosny została odebrana bardzo entuzjastycznie przez społeczność szkolną.  Całość zmagań przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, którą stworzyło jury formułując ciekawe, pełne dużej dawki dobrego humoru oceny uczestników.

              Ten wyjątkowy dzień sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom ale również nauczycielom.  Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu wykazali się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz nie lada  kreatywnością, przygotowując  całe wydarzenie.

              Wszyscy bawili się znakomicie. Atmosfera wiosenna jaka panowała wśród uczniów była wspaniała, uczniowie pokazali, że mogą się wspólnie bawić.

            • Dzień Kolorowej Skarpetki

            • Po raz kolejny 21 marca, włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy a osoby z Zespołem Downa 3. Cała społeczność szkolna zintegrowała się tego dnia z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami zakładając kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki symbolizujące niedostosowane chromosomy. Uczniowie podczas apelu oraz na zajęciach z wychowawcami rozmawiali o akceptacji, szacunku dla osób z Zespołem Downa. Wspólnie obejrzeli film „Było sobie życie”. Ten dzień zdecydowanie przełamywał stereotypy i pomógł nam oswajać się z odmiennością.

            • Warsztaty profilaktyczne

            •      Dnia 27.03.2018 r. gościliśmy w naszej szkole panią Annę Klimek oraz panią Annę Domżalską - pracowników Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Piszu, które poprowadziły warsztaty dla uczniów na temat : Przemoc rówieśnicza- kl. IV-V oraz Uzależnienia - kl. VI-VII.Serdecznie dziękujemy .

            • Pierwszy Dzień Wiosny

            • Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem.Zatem , gdy nadejdzie należy go odpowiednio uczcić.W tym roku pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony , ciekawy i kolorowy.Od dzisiaj też rozpoczynamy akcję "Wiosna z życzliwością ", jest ona związana z głównym celem Szkoły Promującej Zdrowie , który brzmi :"Wyrabianie u uczniów zachowań w celu poprawy relacji międzyludzkich".

                   Każdemu z nas zdarza się popełniać w życiu"faux pas"i czasem są to mniejsze , większe gafy.I choć nietakt jest z naszej strony nieumyślny, wywołuje niezręczną sytuację , sprawia , że czujemy się źle , tym bardziej gdy nasze zachowanie ktoś może odebrać z niesmakiem.Jednak każdy popełnia błędy.Dzieje się tak dlatego , że z zasdami dobrego zachowania się nie rodzimy, ale całe życie się uczymy.Cały czas poznajemy zasady , reguły, prawa i zwyczaje, których przestrzeganie jest bardzo ważne , ale które zostały przez stulecia wypracowane, aby ułatwić nam życie.

              Savoir vivre znaczy po prostu "wiedzieć jak żyć".To nic innego jak umiejętność odpowiedniego zachowania się w kazdej sytuacji :w domu , pracy,podróży, wobec męża,dzieci , rodziców czy sąsiadów.Bycie osobą kulturalną ułatwia życie , ponieważ pozwala czuć się komfortowo w każdej sytuacji.Czasem wystarczą drobnostki , które jednak ogromnie pomagają w życiu codziennym i świadczą o naszej kulturze i znajomości zasad dobrego zachowania.

              W związku z tym przedstawiliśmy "Alfabet dobrych manier i zachowań ".Zachęcamy wszystkich do przestrzegania i stosowania reguł i zasad dobrego wychowania.

            • "Zbadaj się mamusiu ......"

            • "Zbadaj się mamusiu... proszę" to ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia,w którym brała udział nasza szkoła. Wychowawcy rozmawiali z uczniami o profilaktycznych badaniach i zdrowiu kobiet (badania cytologiczne i mammograficzne) oraz wykonywali laurki, ze specjalnym wierszykiem, które uczniowie wręczali swoim mamom w dniu ich święta.

            • Krajowy  Certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie"

            • 28 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienia 35 przedszkolom i 29 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce.Nasza szkoła znalazła się w tym prestiżowym gronie jako jedyna wiejska szkoła w województwie warmińsko-mazurskim.Tego dnia Pani Dyrektor odebrała certyfikat przyznający naszej szkole ten zaszczytny tytuł.Jesteśmy bardzo dumni .

                 Dziękujemy Wszystkim tym, którzy przyczynili się do zdobycia tego wyróżnienia: Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Niepedagogicznym, Nauczycielom,Organowi Prowadzącemu, Pani Dyrektor ZEOSP oraz naszym Partnerom.

            • ,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek”

            • Pod tym hasłem 1 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Celem spotkania było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Chętni wzięli udział w nauce integracyjnego tańca ZUMBA. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Na zakończenie wszyscy mogliśmy raczyć się grillowaną kiełbaską, popcornem, goframi, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców oraz przyjaciół szkoły. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.



            • Debata ,,Jak zadbać o relacje między nami uczniami”

            • Debata ,,Jak zadbać o relacje między nami uczniami" odbyła się z uczniami w klasie IV i druga z uczniami klasy I, II i III. Celem było budowanie poczucia własnej wartości wśród uczniów, okazywanie szacunku, akceptacja innego wyglądu, ubioru; okazywanie przyjaźni i miłości. Uczniowie mieli okazję powiedzieć o swoich problemach z kolegami, o tym co je martwi. Staraliśmy się ustalić w jaki sposób możemy rozwiązać ich problemy. Uczniowie podawali swoje propozycje rozwiązań. Na zakończenie odbyła się zabawa integrująca grupę ,,Pajęczynka – powiedz mi coś miłego” podczas której uczniowie mieli okazję powiedzieć innej osobie coś miłego.

            •  W dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie daje moc".Każda klasa wspólnie z wychowawcą i Rodzicami przygotowała i spożyła zdrowe śniadanie.Akcja ta wpisuje się w program Szkoły Promującej Zdrowie.

            • "Jem 5 razy dziennie warzywa i owoce"

            • Od 1 marca 2018 r. przystąpiliśmy do tygodniowej akcji "Jem 5 razy dziennie owoce i warzywa"promując zdrową dietę bogatą w witaminy.Uczniowie otrzymali karty monitorujące dzienne spożycie 5 porcji warzyw i owoców.Po tygodniu dzieci przyniosły wypełnione karty i wspólnie wyciągneliśmy wnioski.

            • # Linia Prosta

            •  Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa , ktory przypada na 21 marca nasi uczniowie dołączyli do Akcji  #Linia Prosta.Chcieliśmy w ten sposób wyrazić akceptację wobec osób z zespołem Downa oraz wesprzeć w ich dążeniu do bycia pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

               Zasady dołączenia do akcji były bardzo proste.Wystarczyło narysować na swojej dłoni linię prostą , zrobić fotkę i wstawić do sieci z hashtagiem # Linia Prosta.Za każdą fotkę umieszczoną na Instagramie , Twitterze albo Facebooku , telewizja Liftime przekazuje kwotę 5 zł Stowarzyszeniu "Bardziej kochani".Pieniądze te pomogą usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.

               Dziękujemy wszystkim za empatię , zrozumienie i zaangażowanie.

            • Wycieczka do Ełku

            • Realizując założenia Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie naszej szkoły w dniu 23.02.2018 r. wyjechali na wycieczkę do Ełku.W programie wyjazdu zaplanowane było obejrzenie filmu rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt;"Cudowny chłopak"  oraz pobyt na lodowisku.Film opowiadał historię o tym , że prawdziwa wartość każdego człowieka nie zależy od tego jak się wygląda , jak się ubiera , tylko co robi , co mówi i co ma w sercu.W związku z emocjami jakie wywołał film po powrocie zorganizowano debatę na temat jak postrzegamy innych ludzi.Służyła ona również wyrobieniu u uczniów właściwych zachowań w celu poprawy relacji międzyludzkich.

            • Bezpieczne ferie

            •   W dniu 19 stycznia w naszej szkole gościł policjant , który przestrzegał przed niebezpiecznymi zachowaniami w czasie ferii zimowych.Szczególną uwagę zwrócił na cyberprzemoc.

            • Zielone lekcje

            • 7 marca 2018 roku uczniowie klasy IV oraz V wraz z opiekunami odwiedzili Ośrodek Edukacji Leśnej „Pliszka" przy Nadleśnictwie Pisz Uczniowie w ramach cyklicznych zajęć zielonych lekcji uczestniczyli w wykładzie na temat Gęsi Gęgawy, po którym odbył się mały konkurs.Wszyscy uczniowie otrzymali upominki za aktywny udział.Następnym zadaniem, które czekało na uczestników zielonej lekcji było samodzielne stworzenie w masie solnej odcisków zwierząt mieszkających w lesie. Zajęcie sprawiło wiele radości wszystkim .Kolejnym etapem spotkania było wspólne ognisko.

              Dziękujemy Pani Annie Niebrzydowskiej z Nadleśnictwa Pisz za wspaniałą lekcję przyrody.

            • "Mam talent"

            •      Chcąc uświetnić Pierwszy Dzień Wiosny każdy mógł zaprezentować się na scenie podczas konkursu "Mam talent".Wśród wykonawców znaleźli się min.:piosenkarze,tancerze,gimnastycy.

                 Poziom przygotowań był bardzo wysoki.Jury miało trudny wybór.Podczas występów widownia bawiła się świetnie klaszcząc i pomagając występującym.Wszyscy zostali nagrodzeni.

            • Dzień Pluszowego Misia.

            •  25 listopada  obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.My także przyłączyliśmy się do tego święta.Na przerwach między lekcjami można było spotkać uczniów , którym bez względu na klasę towarzyszyły misie.Podsumowaniem święta był apel , na którym uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi to święto oraz mogli zaprezentować swoje wiersze  , których głównym bohaterem był Miś.

            • Śniadanie daje moc

            • W dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie daje moc".Każda klasa wspólnie z wychowawcą i Rodzicami przygotowała i spożyła zdrowe śniadanie.Akcja ta wpisuje się w program Szkoły Promującej Zdrowie.

            • IV Kolorowy Piski Bieg Charytatywny

            •    Wolontariusze i nie tylko z naszej szkoły wystartowali w tym kolorowym biegu na dystansie 2 km.Imprezie tradycyjnie przyświecała zbiórka środków na wsparcie leczenia młodych Piszan.Pieniążki zebrane podczas tej edycji przekazane zostaną dla Mateusza kobielskiego , Zosi Strzałkowskiej , Wiktora i Oleńki Wróblewskich.Atrakcją było posypywanie kolorowym proszkiem.I tacy kolorowi ruszyliśmy na start.Po biegu otrzymaliśmy medale.Byliśmy dumni , że mogliśmy pomóc potrzebującym.

            • Akcja Góra Grosza

            • Grupa naszych wolontariuszy przystąpiła do Akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.Celem akcji było zbieranie drobnych monet na pomoc dzieciom , które wychowują się poza swoją rodziną - w Domach Dziecka czy rodzinach zastępczych.Każdy , kto chciał wziąć udział przynosił monety (od 1 gr do 5 zł) , które członkowie wolontariatu zbierali do specjalnych puszek.Zebraliśmy łącznie 168,09 zł.Ciesz nas , że tak wiele osób okazało swoją życzliwość wobec innych.

            • Szkolenie -sytuacje kryzysowe w szkole

            • 14 grudnia w naszej szkole odbyło się szkolenie dla Rady Pedagogicznej pt.:"Wiemy czego oczekujemy wzajemnie od siebie w sytuacji kryzysowej dotyczącej uczniów".Prowadzącą była Pani Dyrektor Bożena Dębska , która w ciekawy sposób przedstawiła zagadnienia dotyczące tego tematu.

                  Takie samo szkolenie zostało przeprowadzone dla Rodziców.

            • Zrozumieć Zespół Aspergera

            •  W dniu 9 listopada rozpoczęliśmy również w naszej szkole cykl spotkań edukacyjnych " Zrozumieć Zespół Aspergera". W spotkaniu wzięli udział nauczyciele oraz rodzice. 
                   Serdecznie dziękujemy pani Annie Augustynowicz za przybycie do naszej szkoły i ciekawe przedstawienie tematu 🙂

            • Certyfikat SZPZ

            • "Promujemy zdrowie"

            •     22.03 i 13.04. 2018r. uczniowie klasy I – VII spotkali się z pielęgniarką szkolną panią Danutą Butrymowicz. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Danusi za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami

                 

            • Badanie wad postawy

            •      12 kwietnia 2018r. odbyło się komputerowe badanie wad postawy naszych dzieci, które przeprowadziła magister rehabilitacji Izabela Przybyłowska. Polegało na wykonaniu komputerowego trójwymiarowego zdjęcia sylwetki, co umożliwiało uzyskanie dokładnych i obiektywnych wyników. Badanie takie jest nieocenioną pomocą w kwalifikowaniu dzieci na gimnastykę korekcyjną jak również w planowaniu i prowadzeniu ćwiczeń. Na podstawie uzyskanych wyników lekarz może zlecić odpowiednie postępowanie. Zależy nam, aby wczesne wykrycie niewielkich asymetrii i zaburzeń postawy umożliwiło rozpoczęcie leczenia korekcyjnego a dzięki temu chronienie przed ogólnoustrojowymi powikłaniami, których często jedynym sposobem leczenia jest operacja. Chcieliśmy też zwrócić uwagę  rodziców  na to, że skuteczność i ukierunkowanie działań korekcyjnych zależy od wczesnej diagnostyki.

            • Happening "Dobre maniery"

            • Dnia 25.04.2018 r. w naszej szkole odbył się Happening poświęcony dobrym manierom.Głównymi twórcami byli uczniowie klasy VII z opiekunem.Zwracajmy uwagę na dobre zachowanie w każdej sytuacji i miejscu.

            • „Rzepka”- inscenizacja w wykonaniu uczniów klas I –II była podsumowaniem  półrocznej działalności  szkoły promującej zdrowie. W pierwszych dniach  września 2017r.   ustalaliśmy zasady współpracy w grupie. Następnie wzięliśmy  udział w X  EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO O CHARAKTERZE SPOŁECZNYM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”. Potem przygotowaliśmy  kolorowe kanapki czynnie  poznając  zasady zdrowego stylu życia. Wzięliśmy też  udział w ogólnopolskiej  akcja "Śniadanie daje moc". Był również Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki,  zabawy wprowadzające przyjazną atmosferę w klasie "Powiedz mi coś miłego" itd.

              Tytuł wcześniej wymienionej inscenizacji sugeruje, że podsumowywaliśmy zadania dotyczące zdrowego odżywiania. Ale nie tylko. Morał inscenizacji  brzmiał:

               „Ja tylko dodam ze swojej strony

              To co już pewnie wiecie

              Gdy się połączy razem siły

              O wiele więcej zrobić możecie”

              Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom  za entuzjazm i zaangażowanie w pracę szkoły. Prosimy również o dalszą współpracę.

            • Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia

            •    W dniach 10-16.03.2018 r. przeprowadziliśmy akcję promującą zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia.Celem naszym było podniesienie świadomości społeczności szkolnej na temat odżywczych i zdrowotnych właściwości chleba , roli błonnika zawartego w chlebie z pełnego przemiału oraz wskazanie znaczenia produktów zbożowych w prawidłowej diecie.Podjęliśmy działania upowszechniające zdrowy styl życia , aktywność ruchową.Zwieńczeniem naszych działań była wizyta w Piekarni ,,Bigda" i obejrzenie przebiegu produkcji i wypieku pieczywa różnego rodzaju.Historię powstania chleba pt;,,Od ziarenka do bochenka" uczniowie poznali na zajęciach z kodowania.

          • Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

            W październiku nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie będą prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica będzie nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Będą słuchały opowieści czytanych przez rodziców, starszych uczniów oraz anuczycieli. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”. Ponadto uczniowie wezmą udział w głośnym czytaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej z okazji Dnia Głośnego Czytania . Uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonają prace konkursowe: Klasy I narysują swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków. Klasy II stworzą komiksy o Słodziakach. Klasy III napiszą krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrują. Organizatorami konkursu w szkole są nauczyciele klas I – III i biblioteka szkolna. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” jest sieć sklepów Biedronka”. Zapraszamy uczniów klas I – III i rodziców do wzięcia udziału w akcji.

            • Warsztaty profilaktyczne

            • W dniu 16 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne .Brali w nich udział uczniowie klasy VI i VII.Warsztaty odbyły się w ramach  programu "Debata"-który zapobiega przedwczesnemu używania alkoholu i zażywaniu narkotyków , towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promuje postawę trzeźwości.

            • Quiz "Mistrz dobrych manier"

            •       Dobre maniery, dobre wychowanie, poprawne zachowanie, wszystko to esen savoir vivre i nie znaczy ni mniej ni więcej jak życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji.Te nienaganne formy powinny być naszymi nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa.
                     Pracowaliśmy nad tym przez cały rok.
                     Dnia 15.05.2018 r. podczas Quizu "Mistrz dobrych manier wyłoniliśmy zwycięzców".W Quizie wzięli udział uczniowie w trzech kategoriach wiekowych :kl.I-III, kl.IV-VI,kl.VI-VII.Zwyciężyli uczniowie klas najmłodszych.Gratulujemy!!!!!

          • Wycieczki "Poznaj Polskę"

          • "Nie jestem sam fajna klasę mam"

          • Szkolenie dla Rodziców i Nauczycieli - samouszkodzenia.

          • Akademia VIDEO zdrowia

          • VI edycja Mam Talent - "Przez sztukę do serc"

          • 21 marca Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • Światowy Dzień Wody

          • Rodzinne warsztaty świąteczne

          • XXIV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz “Liski 2023"


          • „Myję ręce, bo wiem więcej"

          • Sprzątamy dla Polski - Dzień Ziemi

          • Pierwsza pomoc - "Ratujemy i uczymy ratować"

          • "Kopciuszek"- Dni Rodziny

          • Festyn Rodzinny - Liski 2023 r.

          • XIX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka


          • Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Liskach

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

          • Wycieczka do Ełku

          • Spotkanie z pielęgniarką

          • „Akceptuję ludzi, toleruje (nie wszystkie) ich zachowania, jestem asertywny i silny”

          • Mniej hałasu w szkole

          • Dzień Zdrowego Śniadania

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Dzień Postaci z Bajek

          • Dzień Życzliwości

          • Zagrożenia w cyberprzestrzeni

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Pomarańczowa i Biała Wstążka

          • Andrzejki

          • Mikołajki

          • Wycieczka do Happy Studio

          • Warsztaty z PPPP w Piszu "Kryzys psychiczny..." 

          • Pieczenie pierników

          • Jasełka szkolne, kolędowanie #laboratoriaprzyszłości

          • Bezpieczne ferie

          • Szkolna zabawa karnawałowa

          • Wolontariat- empatia i wrażliwość

          • Stawiamy czoła negatywnym emocjom

          • Przyjemne z pożytecznym 


          • Rozwijamy się duchowo

          • Publiczna prezentacja wyników autoewaluacji programu Szkoła Promująca Zdrowie

          • Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach
      • (+87) 423-22-90
      • Liski 22 12-200 Pisz Poland
      • mgr Bożena Anna Dębska
      • 530 530 095
      • Stosownie do treści art. 11 Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku (Dz. U. 2018, poz. Nr 1000 ze zm.) informujemy, że w Szkole Podstawowej im. Ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach na Inspektora Ochrony Danych osobowych wyznaczony został Pan Waldemar Hypś. Z inspektorem ochrony danych osobowych mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl lub pisemnie na adres Administratora.
    • Logowanie