• Dzień Życzliwości

            • 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości.Z tej okazji w naszej szkole pojawiło się "Pudełko życzliwości" do którego uczniowie wrzucali "życzliwe karteczki".Zostały one potem rozdane uczniom.Na półpiętrze została wykonana "gazetka życzliwości ".O tym dniu uczniowie powinni pamiętać codziennie.

            • Lekcja z Uniwersytetem

            •    13 listopada uczniowie klasy VIII uczestniczyli online w Lekcji z Uniwersytetem.Spotkanie prowadzone było na platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.Prowadzacym był Prodziekan Wydziału Nauk Technicznych na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie.

            • Dzień Postaci z Bajek

            •   09.11.2023r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci  z Bajek  pod hasłem ,,W Bajkowej Krainie”. Przebiegał w atmosferze wesołej zabawy i spotkań z ulubionymi bohaterami bajek, które towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa. Na szkolnych korytarzach można było spotkać  wiele znanych postaci – Królewny, Księżniczki, Królów, Wilka, Calineczkę, Czarnego Kota, Krasnoludki, Minionki itp.  Spotkanie rozpoczęliśmy od  teatrzyku kamishibay.   Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań podczas bajkowego pokazu mody. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. 

              To wydarzenie  sprawiło dzieciom wiele radości.  Na twarzach uczniów widniał uśmiech i zadowolenie.  Był to dzień niezapomnianych wrażeń!!!

               

            • Narodowe Święto Niepodległości

              • Harmonogram obchodów Święta Niepodległości - 10.11.2023 r.

                10.55 -Taniec "Polonez" w wykonaniu uczniów szkoły.

                11.10 - Wprowadzenie sztandaru szkoły.

                11.11 - Odśpiewanie Hymnu Państwowego w ramach akcji "#SzkołaDoHymnu".

                11.15 - Prezentacje wokalne uczniów klas I-VIII związanych z obchodami Święta Niepodległości.

                Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

                Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

                10 listopada 2021 roku cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody Dnia Niepodległości. To wyjątkowe i niepowtarzalne święto narodowe, które dla każdego Polaka wiąże się z innymi wspomnieniami i emocjami, a każdy z nas obchodzi je z należytym szacunkiem i powagą.

                Nasze świętowanie Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy wspólnym tańcem Polonez. Następnie punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna po raz kolejny przystąpiła do zainicjowanej przez MEN akcji "Szkoła do Hymnu" . Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły w uroczystych strojach i nastrojach zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Kolejnym etapem naszego przedsięwzięcia były występy artystyczne uczniów klasy I-VIII. Podczas koncertu uczniowie przypomnieli pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach, pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, a także zaprezentowali współczesne utwory o charakterze patriotycznym. 

                Ten dzień w naszej szkole był bardzo wyjątkowy. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

            • „Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

            • Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

              Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

              Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

            • Podziękowanie

            • Nasza szkoła otrzymała Podziękowanie za udział w akcji Narodowe Czytanie Nad Niemnem.Otrzymaliśmy piękne wydanie ksiązki oraz osobisty wpis Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser- Dudy. 

            • Szkoła Pamięta 2023

            • Po raz kolejny nasza szkola przystąpiła do akcji "Szkoła Pamięta".

              „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

              Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

              Otrzymaliśmy dyplom za udział w akcji "Szkoła pamięta"

            • „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”

            • W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało -„BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA” . Jak co roku na terenie szkoły zawisły plakaty informujące o święcie bibliotek.

              Obchody miesiąca bibliotek rozpoczęły się od prezentacji nowości wydawniczych. Zainteresowanych było wielu uczniów, rodziców jak i pracowników szkoły. 

              W drugim i trzecim  tygodniu odbyła się akcja “Poranki z książką”. W udział w akcji zaangażowana była cała społeczność szkolna. Dla młodszych uczniów czytał nauczyciel bibliotekarz  oraz starsi uczniowie. Młodsi uczniowie mieli możliwość obejrzenia teatrzyku kamishibai, który przez dzieci jest bardzo lubianą formą czytania.  Kolejną aktywnością czekającą na dzieci o poranku, oprócz czytania, były bajkowe kolorowanki, dzięki którym dzieciaki mogły wykazać się kreatywnością. 

              Uwieńczeniem działań promujących czytelnictwo było już tradycyjnie  przystąpienie do  IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

              Informacje o akcji umieszono na korytarzu w formie plakatu .Dzień rozpoczął się  od pokazu pięknego czytania. Uczniowie klasy III przedstawili bajkę “Zaczarowana studzienka”, a uczennica klasy VIII przeczytała fragment książki “Opium w rosole” Następnie cała społeczność szkolna przystąpiła do bicia rekordu. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy  i rodzice zagłębili się w czytaną lekturę. W tym  dniu na wszystkie przerwy międzylekcyjnych towarzyszyła nam książka. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich młodszych kolegów i koleżanki. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole (70 uczniów) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły (14 osób) oraz troje rodziców. 

              Ostatnie dni października umiliła nam wystawa prac “Moja Biblioteka” wykonanych przez uczniów klasy 4-7.

               

            • Szkolny Konkurs "Mój różaniec dla Matki Bożej"

            • 30 października zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu "Mój różaniec dla Matki Bożej".

               Wyniki :

              Klasy 0-III

              I miejsce :Aleksander Śliwowski, kl. 2, Nadia Zachłowska, kl. O, Wiktoria Zachłowska, kl. 2

              II miejsce :Rafał Bakuła, kl. 3,Franciszek Ruszczyk,gr. 5-latki.

              III miejsce:Patryk Jórzak, kl. 1,Maciej Jórzak, kl. 3,Filip Duda kl. 2.

              Klasy IV-VIII

              I miejsce :Nikola Szczech, kl. 4.

              II miejsce :Joanna Duda,kl. 7.

              III miejsce :Martyna Mieczkowska, kl. 5, Aureliusz Stachelski, kl. 7

              Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody.

            • Dzień Zdrowego Śniadania

            • Dzień Zdrowego Śniadania (27.10.2023 r.) powinniśmy świętować codziennie. Jak przypominają eksperci – śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nasze przedszkolaki przygotowały więc śniadaniową ucztę.  Tego dnia  jadły na śniadanie to co zdrowe.

            • Mniej hałasu w szkole!!

            • Szkoła Podstawowa im.Ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach od 27 października 2023 funkcjonuje bez dzwonka na przerwę i na lekcję (każdy piątek w tygodniu) i wszyscy są bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. W szkole jest ciszej, spokojniej. Dyrektor, nauczyciele i dzieci potwierdzają, że zmniejszyło się napięcie  i stres, wzrosła natomiast samodyscyplina dzieci.

              Minimalizowanie stresu w przepełnionym bodźcami świecie jest niesamowicie ważne. Zachłysnęliśmy się nowoczesną technologią i interaktywnymi zabawkami. Nie oznacza to jednak, że nowe technologie trzeba odrzucić na rzecz gęsiego pióra i kałamarza, ale zdecydowanie powinno się z nich korzystać mądrze i z umiarem, aby  rozwój naszych uczniów był zrównoważony.

            • #przerwanaczytanie

            • W dniu 26.10.2023 r. nasza szkoła przystąpiła do IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

              Informacje o akcji umieszczono na korytarzu w formie plakatu. Nauczyciel biblioteki zaprosił do udziału wszystkich uczniów i rodziców. Dzień rozpoczął się od pokazu pięknego czytania. Uczniowie klasy III przeczytali bajkę “Zaczarowana studzienka”, a uczennica klasy ósmej, fragment książki “Opium w rosole”. Następnie cała społeczność szkolna przystąpiła do bicia rekordu. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice zagłębili się w czytaną lekturę. W tym dniu na wszystkich przerwach międzylekcyjnych towarzyszyła nam książka. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich młodszych kolegów i koleżanki. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole (73 uczniów) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły (14 osób) oraz troje rodziców.

            • „Akceptuję ludzi, toleruje (nie wszystkie) ich zachowania, jestem asertywny i silny”

            • 24 października  realizowany był w naszej szkole program wzmacniająco - profilaktyczny dla uczniów, nauczycieli i rodziców.Prowadząca Pani Grażyna Graszek zaprezentowła autorski program profilaktyczny pn. „Akceptuję ludzi, toleruje (nie wszystkie) ich zachowania,jestem asertywny i silny”, z zakresu zapobiegania wykluczeniom społecznym, alienacji i zaburzeniom emocjonalnym u dzieci imłodzieży w wieku  szkolnym obejmujący swą tematyką zagrożenia związane z cyberprzemocą manipulacjami emocjonalnymi w świecie wirtualnym.

              Uczniowie klas 4-8 podzieleni byli na dwie grupy, natomiast trzecią grupę stanowili nauczyciele i Rodzice.

            • Wycieczka do Ełku

            • 18.10.2023 r. uczniowie klas 0-III udali się na wycieczkę do Ełku.Celem wyjazdu było uczestnictwo w seansie filmowym w Panet Cinema pt: "Psi patrol".Następnie uczniowie zjedli posiłek w Restauracji.Wspólny, klasowy wyjazd sprzyjał tworzeniu więzi społecznych i promował współpracę między uczniami.

            • Dzień Edukacji Narodowej i 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej

            • Harmonogram obchodów Dnia Edukacji Narodowej - 13.10.2023 r.

              8.00 - Test wiedzy o życiu ks.Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II - klasy 0-3,

                         Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni - lekcja online- klasy 4-8,

              8.55 - Próba ślubowania klasa 1,

                         Zajęcia z wychowawcą klasa "0", 2-3,

                         Test wiedzy o życiu ks.Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II - klasy 4 - 8,

              10.00 - Akademia z okazji 250 rocznicy KEN,

                          Ślubowanie klasy 1,

              10.45 - posiłek,

              11.00 - zajęcia z wychowawcą kl.0 - 8,

              11.30 - powrót dzieci do domu.

              Komisja Edukacji Narodowej, którą do życia powołano 14 października 1773 r., była instytucją przełomową zarówno w skali świata, jak i królestwa polskiego. Po raz pierwszy w Europie powstał bowiem wówczas organ władzy oświatowej, który przypominał dzisiejsze ministerstwo edukacji.

            • Próbny alarm przeciwpożarowy

            • W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszej szkole, w dniu 12.10.2023 r o godz. 10.00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i dzieci z budynku szkoły. 

              Celem akcji było nabycie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań  w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. 

              W ćwiczeniach wzięli udział wszyscy uczniowie i personel obecny w budynku szkoły. Na umówiony sygnał dźwiękowy i głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek szkoły zgodnie z ustaloną kolejnością. Wszyscy udali się na umówione miejsce zbiórki.Koordynatorem działań ewakuacyjnych była Pani Dyrektor i nauczyciel odpowiedzialny za ewakuację. 

              Na kilka minut wszystkie sale lekcyjne, pomieszczenia kuchenne pozostały puste. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

              W próbnym alarmie wzięła udział Ochotnicza Straż Pożarna z Lisek.Całość działań obserwowała Powiatowa Straż Pożarna z Pisza.

            • Święto Pieczonego Ziemniaka

            • Święto Pieczonego Ziemniaka to raj dla tych, co uwielbiają ziemniaki Corocznie na przełomie września i października w naszej szkole wychowawcy ze swoimi klasami obchodzą Święto Pieczonego Ziemniaka.Jest to dobra okazja na integrację klasową oraz wspólną zabawę.

            • Wybory do Szkolnego Samorządu - lekcja demokracji

            • W dniu 29 września 2023 r. odbyły się wybory nowego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 9 kandydatów z klas VI- VIII. Komisja wyborcza w składzie: Alan Zawadzki, Joanna Duda, Kacper Przyborowski oraz pani Justyna Wabich, która nadzorowała przebieg wyborów oraz sporządziła protokół zbiorczy. W wyborach brali udział uczniowie klas I-VIII.

              Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

              Przewodniczący - Emil Bajno,

              Zastępca - Maria Duda,

              Sekretarz - Laura Domjan.

              Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim wybranym owocnej pracy w nowym roku szkolnym 2023/2024.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach
      • (+87) 423-22-90
      • Liski 22 12-200 Pisz Poland
      • mgr Bożena Anna Dębska
      • 530 530 095
      • Stosownie do treści art. 11 Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku (Dz. U. 2018, poz. Nr 1000 ze zm.) informujemy, że w Szkole Podstawowej im. Ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach na Inspektora Ochrony Danych osobowych wyznaczony został Pan Waldemar Hypś. Z inspektorem ochrony danych osobowych mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl lub pisemnie na adres Administratora.
    • Logowanie